Bezmaksas Havok dzinējs
Publicēts 8. decembrī, 2009.
Sekojot konkurentu paraugam arī Havok dzinēja veidotāji, tagad atļauj ielādēt savu dzinēju un tā darbarīkus neatkarīgo spēļu veidošanai. Pavisam nesen līdzīgu soli izdarija arī Epic games, izdodot Unreal Development Kit neatkarīgajiem darboņiem, kas ir Unreal Engine 3 izstrādes paka.

Tiem, kas nosaukumu – Havok redz pirmo reizi dzīvē, varu vien paskaidrot, ka tas ir pamats uz kā tika būvēts Half-life 2, un kura fizikas dzinējs ir izmantots neskaitāmos citos AAA nosaukumos – tai skaitā Assassin`s Creed II, Halo 3, F.E.A.R. 2,  Bioshock un daudzas citas.

Tagad jebkuram interesentam ir iespēja ielādēt izstrādes pakas, gan programmētājiem, gan dizaineriem, lai sāktu savu neatkarīgo spēļu izstrādi. Intel jau daudzus gadus piedalās programmnodrošinājuma attīstībā, veidojot dažādus pasākumus un iespējas sevi pierādīt tieši neatkarīgiem veidotājiem – gan spēlēm, gan programmām. Arī šoreiz, par šo izgājienu, jāsaka paldies tieši Intel.

Taču ņemiet vērā, ka spēles pārdošanas gadijumā, pateicoties viltīgajiem, ‘bezmaksu’ paku līgumiem, attiecīgi procenti no peļņas ir jāmaksā dzinēja autoriem. UDK gadijumā 25%, ja ienākumi pārsniedz $5 000 gadā, vai arī katru gadu konkrētus $2500. Havok dzinēja gadijumā, pateicoties Intel, jums nav jāmaksā nekas, kamēr vien jūs gatavo spēli nepārdodat. Pārdošanas gadijumā arī sākas nodevu maksāšana.

Acīmredzot lielās kompānijas beidzot sāk aptvert, cik ļoti viņi atgremo paši sevi ar katru jaunu produktu un tagad īsteno īlgtermiņa plānus attiecībā uz neatkarīgajiem darboņiem. Iepazīstinot ar saviem dzinējiem un iebarojot konkrētā uzņemuma zināšanas un darba stilu, lai vēlāk paņemt šos neatkarīgos darboņus savā paspārnē orģinālu spēļu ražošanai, kā tas notiek arvien biežāk pēdējā laikā. Tātad, ja esat ieinteresēts spēļu izstrādes industrijā un ir vēlme ar to nodarboties profesionālā līmenī, tagad būtu īstais laiks ķerties pie lietas un apgūt vienu no piedāvātajiem dzinējiem un sākt izstrādāt savas idejas. Iespējams šī ir iespēja, beidzot arī Latvijai tikt pie savas spēļu kompānijas, kuras spēles spēlētu visā pasaulē.

Havok izstrādes programmas var ielādēt un izmēģināt šeit.

Unreal Development kit iespējams iegūt šeit, gadijumā, ja Unreal Engine 3 jums simpatizē vairāk.

Unity bezmaksas indie pakas dzinējs iegūstams šeit.

 

Pārpublicēts no speeles.com


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: